Skarb Kibica - Liga Wiatrów X - Tsunami

TSUNAMI

- Dziewiąty sezon
- Poprzedni: Bilans 4-2, trzecie miejsce, przegrana z Monsunem w półfinale
- Bilans All-time: 36-28 (0,563)
- Bilans play-offs All-time: 7-4 (0,636)
- Dwa Mistrzostwa: LW2, LW6

Roster:

Additions:

1. Pick Paweł Fic (G),
8. Pick Rafał Tomaszewski (C),
16. Pick Stanisław Przygoda (G),
20. Pick Michał Rżysko (C),
27. Pick Mateusz Zelisko (F),
38. Pick Filip Stopiński (F)
Head Coach – Aleksander Kajka

Losses:

33. Pick LW2 Piotr Antosiuk (G),
23. Pick LW7 Omer Buyukbayrak (F),
3. Pick LW7 Phillip Fischer (F/C),
18. Pick LW8 Marcin Kuk (G),
8. Pick LW9 Mateusz Mroczek (F),
3. Pick LW9 Jakub Święs (C/F),
18. Pick LW3 Eryk Wyszyński (G)
Head Coach – Witold Zygierewicz

Potential Starting Line-up:

PG – Jakub Rodowicz
SG – Paweł Fic
SF – Kacper Leśnikowski
PF – Michał Rżysko
C – Rafał Tomaszewski

Last Season Stats (Averege per game):

61,5 pkt, 50,9 reb, 11,0 ast, 11,1 stl, 3,1 blk

Zupełnie nowy start dla 2-ktornych mistrzów Ligi Wiatrów. Tsunami w dziesiątym sezonie to zmiana lidera, zmiana strategii, zmiana trenera, jedynie nazwa i stroje te same. Jakub Święs postanowił przystąpić do draftu i to w połączeniu z odejściem Phillipa Fischera oraz emeryturą Eryka Wyszyńskiego poskutkowało pierwszym pickiem, który został wymieniony na Pawła Fica – MVP siódmej Ligi Wiatrów oraz piątego Draft Campu. Mini Mamba będzie teraz tu dowodził i już teraz ciężko będzie znaleźć kogoś kto byłby w stanie go spowolnić (4 z 5 graczy z poprzedniego All Defensive Team już nie gra w LW), za to sam Paweł z powodzeniem będzie spowalniał liderów innych ekip. Do pomocy ma doświadczonego Kacpra Leśnikowskiego, który przyda się za równo w ataku jak i na deskach, ale tablica będzie stanowić główne zadanie Rafała Tomaszewskiego oraz Michała Rżysko. Paweł będzie miał na obwodzie do pary kilku ciekawych graczy, takich jak Kuba Rodowicz, Maks Rogala, Mateusz Machowski czy w końcu… Stasiek Przygoda, który wraca do Ligi po 6 sezonach przerwy, a przecież wcześniej grał z Mambą w Monsunie. Teraz jest on bogatszy o doświadczenia z różnych Akademii i jest gotowy by pokazać swój koszykarski rozwój, również w obronie.

Extras:

- Eryk Wyszyński skończył karierę w LW ze 139 kończącymi podaniami, co daje mu drugie miejsce All-Time, tylko za Antonim Pytlem (164 asysty).

- Paweł Fic wrócił do LW po 2 sezonach przerwy. Aktualnie w tabelach All-time jest on 3 w punktach (683), 3 w asystach (117), 5 w przechwytach (117), 2 w trójkach (55).

- Trener Aleksander Kajka przejął zespół Tsunami po 2 sezonach pracy z Tornado. To znaczy, że Czarni mają już w swoim CV czterech Head Coachów (Michała Betę, Mateusza Dobosza, Witolda Zygierewicz, Aleksandra Kajkę).

- Pierwszy raz zdarzyło się, żeby Tsunami wybierało z pierwszym pickiem w drafcie. Wcześniej mieli jeden drugi pick (LW6 Krzysztof Szemieta) oraz trzy trzecie (LW7 Phillip Fischer, LW8 Sebastian Mikołajczyk, LW9 Jakub Święs).

Rafał Jarkiewicz