Skarb Kibica - Liga Wiatrów X - Tajfun

TAJFUN

- Dziewiąty sezon
- Poprzedni: Bilans 5-1, pierwsze miejsce, przegrana ze Sztormem w półfinale
- Bilans All-time: 33-31 (0,516)
- Bilans play-offs All-time: 7-2 (0,778)
- Cztery Mistrzostwa: LW1, LW3, LW4, LW5

Roster:

Additions:

3. Pick Mateusz Woźniak (F/C),
10. Pick Aleksander Balabanov (G),
15. Pick Michał Fedorowicz (G),
23. Pick Jan Rodowicz (G),
30. Pick Sebastian Tomaszuk (F),
34. Pick Mateusz Misztal (F),
39. Pick Mikołaj Chochowski (F)

Losses:

17. Pick LW9 Dominik Chodara (G),
6. Pick LW9 Ganczarski Maciej (F),
11. Pick LW9 Gierz Bartłomiej (F),
5. Pick LW7 Lazaridis Nikolaos (G/F),
23. Pick LW9 Maciej Mitura (F),
1. Pick LW9 Paweł Szymanowski (G/F),
21. Pick LW7 Kacper Zieliński (G)

Potential Starting Line-up:

PG – Aleksander Balabanov
SG – Adam Kalinski
SF – Szymon Petruczynik
PF – Mateusz Woźniak
C – Adam Muszyński

Last Season Stats (Averege per game):

66,3 pkt, 38,0 reb, 9,0 ast, 16,7 stl, 1,7 blk

Tajfun po raz kolejny przechodzi przebudowę w kręgach liderów, jednak trzeci sezon z rzędu na swoim stanowisku zostaje jeden z nich Szymon Petruczynik. Tym razem już nie z Pawłem Szymanowskim i Maćkiem Ganczarskim, ale z Mateuszem Woźniakiem i Olkiem Balabanovem spróbują nawiązać do utytułowanego, pomarańczowego tercetu Pytel-Saczuk-Dziczek. Mateusz na pewno pomoże w sferze podkoszowej, ale również pokazał, że obrona 1-na-1 to jeden z jego atutów, no i nie zapominajmy, że próbował wziąć przeciwnika na plakat podczas gier draftowych. Mając obok siebie takie dwie strzelby, a w zasadzie armaty jak Szymon i Mateusz, Aleksander będzie miał szansę aby uzyskać double-double z asystami. Drużyna zaopatrzona jest również w kilku ciekawych graczy, którzy będą mogli uzupełnić Line-up na pozycji obwodowej: Michał Fedorowicz, Jan Rodowicz, Adam Kalinski – każdy z nich wniesie do gry co innego, a w jakiej kombinacji i jak długo będziemy widzieć ich na boisku, to już zależy od Coacha D. Natomiast Mateusz Misztal będzie dobrą pomocą na desce dla centra Adama Muszyńskiego. Sezon temu było bardzo blisko powrotu do Finału po 4 edycjach przerwy, zobaczymy czy nowa strategia przebije ten wynik.

Extras:

- Trener Mateusz Dobrowolski jeszcze w poprzednim sezonie przekraczał pułap 100 rozegranych spotkań w Warsaw Basketball. Aktualnie jego licznik nieubłaganie zbliża się do 150, a wśród nich mamy aż 87 zwycięstw oraz 5 mistrzowskich pierścieni jako Head Coach.

- Mateusz Woźniak trafił do Tajfunu z trzecim pickiem draftu. Poprzednim trzecim pickiem Tajfunu był Bartosz Buczyński w LW6.

- W poprzednim sezonie Paweł Szymanowski dosyć wyraźnie wygrał statuetkę Rookie of the Year. Na 10 głosujących jedynie dwóch nie przyznało mu maksymalnych 4 punktów (w tym trener Mateusz, który zwyczajnie nie mógł tego zrobić ze względu na reguły głosowania). Dodatkowo Paweł był o włos od wygrania również wyścigu o MVP – przegrał z Tomaszem Czerniakowski tylko o 4 oczka.

- Aktualnie najdłużej grającym w Tajfunie jest Adam Kalinski z 21 rozegranymi spotkaniami. Na drużynowej liście All-time daje mu to siódmą lokatę. Pierwszy niezmiennie Antoni Pytel (33 meczów).

Rafał Jarkiewicz