Skarb Kibica - Liga Wiatrów X - Sztorm

SZTORM

- Dziewiąty sezon
- Poprzedni: Bilans 3-3, piąte miejsce, przegrana z Monsunem w Finale
- Bilans All-time: 37-28 (0,569)
- Bilans play-offs All-time: 2-8 (0,200)
- Dwa Finały: LW1, LW9

Roster:

Additions:

9. Pick Daniel Maciołek (F),
17. Pick Filip Federowicz (G),
25. Pick Erwin Nkounkou (G),
33. Pick Jakub Buczyński (C),
42. Pick Michał Dydyszko (C)

Losses:

39. Pick LW8 Konrad Bąk (F),
22. Pick LW9 Wojciech Czarnota (G),
30. Pick LW3 Mateusz Czerniakowski (F),
53. Pick LW1 Kacper Goldstein (C),
7. Pick LW8 Michał Stokowski (G)

Potential Starting Line-up:

PG – Krzysztof Tworek
SG – Daniel Przyżecki
SF – Ignacy Adamczyk
PF – Jamil Ramirez
C – Daniel Maciołek

Last Season Stats (Averege per game):

72,3 pkt, 49,6 reb, 12,2 ast, 15,6 stl, 2,3 blk

W jaki sposób odejście jednego z najlepszych obwodowych zawodników Ligi Wiatrów – Michała Stokowskiego – zmieni styl gry zeszłorocznych finalistów? Na pewno rozgrywanie piłki będzie teraz musiało zostać podzielone na pozostałych graczy – głównie Krzyśka Tworka, Michała Szymańskiego, Filipa Federowicza i Erwina Nkounkou. Jednak sama chemia zespołu, która funkcjonuje świetnie od pierwszej edycji LW, nie powinna się zmienić, tym bardziej, że składzie zostali All Star Game MVP Jamil Ramirez oraz MIP Daniel Przyżecki – to na nich będzie spoczywała odpowiedzialność za zmienianie wyniku na tablicy. W wygrywaniu kolejnych spotkań na pewno pomoże też Daniel „Loczek” Maciołek, który będzie grał na skrzydle bądź pod koszem i tam szukał swoich ofensywnych i defensywnych szans. Problemem może być zbiórka, ponieważ ze składu zniknęło dwóch z trzech najlepszych zbierających: Michał Stokowski i Kacper Goldstein, dlatego też Jamil będzie musiał więcej działać w tym obszarze, a i dobrze by było gdyby objawił się jakiś walczak rzucający się po każdą piłkę. Kolejny atak na najważniejsze trofeum powinien być efektywny, w końcu to True Team.

Extras:

- Sztorm jest posiadaczem najdłużej obecnie serii zwycięstw biorąc pod uwagę mecze z jednym rywalem. Spotkania z Tajfunem padały łupem Niebieskich już 7 razy z rzędu, ostatnia wygrana Pomarańczowych miała miejsce 5 października 2013.

- Po odejściu z Ligi rocznika 1995, Jamil Ramirez jest liderem 3 kategorii statystycznych All-Time, wśród aktywnych graczy: 388 zbiórek (3 miejsce), 121 przechwytów (4 miejsce), 41 bloków (4 miejsce).

- Michał Stokowski to jedyny gracz w historii LW, który zanotował 2 triple-double.

- Daniel Przyżecki to drugi zawodnik Sztormu, który wygrał nagrodą Most Improved Player. Pierwszym był Mateusz Czerniakowski przy okazji siódmej edycji LW.

Rafał Jarkiewicz