Skarb Kibica - Liga Wiatrów X - Huragan

HURAGAN

- Dziewiąty sezon
- Poprzedni: Bilans 3-3, czwarte miejsce, przegrana ze Sztormem w pierwszej rundzie PO
- Bilans All-time: 22-38 (0,367)
- Bilans play-offs All-time: 1-4 (0,200)
- Jeden Finał: LW6

Roster:

Additions:

5. Pick Mateusz Rek (F),
11. Pick Jan Szymański (G),
18. Pick Tomasz Boszko (F),
24. Pick Marcin Korpa (F),
31. Pick Mikołaj Krajewski (F),
40. Pick Mateusz Wagner (G)

Losses:

25. Pick LW9 Maciej Bartkowski (F),
13. Pick LW7 Dominik Kosiński (C),
1. Pick LW5 Grady Matter (G),
10. Pick LW9 Axel Olesiewicz (G),
15. Pick LW9 Maciej Pisula (F),
4. Pick LW9 Michał Stachowicz (G)

Potential Starting Line-up:

PG – Jan Szymański
SG – Daniel Borzchowski
SF – Mateusz Rek
PF – Jakub Czajkowski
C – Bartek Rainka

Last Season Stats (Averege per game):

62,4 pkt, 42,6 reb, 10,6 ast, 11,4 stl, 2,9 blk

W Huraganie stawiamy na Small Ball. Można powiedzieć, że znowu, ponieważ w poprzednim sezonie poza Dominikiem Kosińskim nie było w ekipie prawdziwego centra. Teraz, gdy Domino opuścił ekipę, to Bartek Rainka będzie grał dużo minut na piątce, a reszta składu będzie „mocno rzucająca”. Na pozycjach obwodowych mamy Jamala Crawforda LW Janka Szymańskiego, obrońcę Daniela Borzuchowskiego czy Artura Saczuka, który prawdopodobnie będzie musiał się przekwalifikować na niskie skrzydło. Kuba Czajkowski w tej wybuchowej mieszance będzie robił za Lamara Odoma, a Mateusz Rek wyczekiwał na obwodzie na swoich szans przymierzenia trójki, jednak w obronie razem będą bić się o zbiórki. Ciekawy może okazać się Line-up, kiedy ta dwójka wyjdzie na parkiet razem z pierwszoroczniakiem Marcinem Korpą, ponieważ całą trójka grała już ze sobą przy okazji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży – zgranie zawsze jest w cenie. Chyba największym atutem Huraganu jest to, że praktycznie ponad połowa składu grozi rzutem z dystansu i może się tak zdarzyć, że z takich graczy ułoży się meczowa piątka. Spacing będzie kluczem do sukcesu w tym sezonie.

Extras:

- Michał Stachowicz w poprzednim sezonie wyrównał rekord trójek w jednym meczu – 6. Tyle samo razy udało się trafić Tomaszowi Daabowi (Monsun) w piątym sezonie LW i dokonał tego dwukrotnie.

- Do zespołu dołączył były zawodni Sztormu Mateusz Rek (17. Pick LW4) – dobry znajomy Kuby Czajkowskiego.

- Do zespołu powrócił Mikołaj Krajewski. Zawodnik ten, po mimo lekkiego urazu stopy, wygrał konkurs wsadów na Trio Baskecie.

- Pierwszoroczniak Tomasz Boszko to drugi pick piątej Ligi Amerykańskiej – wywalczył w tym sezonie srebrny medal razem z Floridą oraz tytuły MVP i Króla Strzelców.

Rafał Jarkiewicz