Skarb Kibica - Liga Wiatrów X - Cyklon

CYKLON

- Trzeci sezon
- Poprzedni: Bilans 2-4, siódme miejsce, brak awansu do PO
- Bilans All-time: 8-6 (0,571)
- Bilans play-offs All-time: 1-1 (0,500)
- Jeden Finał: LW8

Roster:

Additions:

6. Pick Kamil Nagawski (G),
13. Pick Marcin Piskorski (F),
22. Pick Paweł Kostjan (F),
29. Pick Maciej Domański (C),
32. Pick Hubert Puchniarz (C),
37. Pick Emil Nejbauer (G),

Losses:

43. Pick LW8 Maciej Dobosz (G),
18. Pick LW9 Mateusz Gostomski (F),
9. Pick LW9 Marcin Iwaniuk (F),
1. Pick LW8 Adrian Leszczyński (F),
27. Pick LW8 Tymoteusz Muter (F),
24. Pick LW9 Adam Pikula (G)

Potential Starting Line-up:

PG – Bruno Jaworski
SG – Kamil Nagawski
SF – Konrad Paluch
PF – Paweł Kostjan
C – Bartosz Kitliński

Last Season Stats (Averege per game):

71,6 pkt, 48,2 reb, 15,0 ast, 12,6 stl, 4,2 blk

Cyklon powraca do walki o najwyższe cele, a jednym z ich najmocniejszych atutów będzie backcourt w postaciach rozgrywającego Bruno Jaworskiego oraz byłego Rookie of the Year z Tajfunu Kamila Nagawskiego. Wymienność pozycji, ułożony rzut oraz współpraca z innym filarem zespołu, centrem Bartkiem Kitlińskim będzie robiła tu największą robotę i często decydowała o wynikach spotkań. Sam Bartek dostał do pomocy podkoszowych z najmłodszej klasy draftu: Maćka Domańskiego oraz Huberta Puchniarza, chłopaki grają w zupełnie innym stylu, ale tu w Cyklonie powinni nabrać doświadczenia i dopełniać się nawzajem. Z kolei na skrzydle pozostał Konrad Paluch, który dostał do pary swojego kolegę z Draft Campu Pawła Kostjana. Ich gra dwójkowa może być motorem napędowym drużyny, kiedy „liderzy na papierze” będą odpoczywać lub zwyczajnie by im nie szło. Wymiennie jest też Marcin Piskorski, były gracz Tornado, który wspomoże obronę skrzydeł.

Extras:

- Bruno Jaworski to nie tylko pierwszy gracz Cyklonu, któremu udało się zanotować triple-double (22pkt, 10reb, 11ast), ale też jest pierwszym graczem LW, który zagrał dwa mecze pod rząd z 11 asystami.

- Konrad Paluch i Paweł Kostjan grali ze sobą w Golden State pod wodzą trenera Macieja Wołyńca, podczas Draft Campu 6 w Brodnicy.

- Maciek Domański był siódmym pickiem poprzedniej Ligi Amerykańskiej, a później okazał się najlepszym zbierającym tej edycji.

- Kamil Nagawski to Rookie of the Year siódmej edycji LW. Dokonał tego jako 15. Pick, czyli najniższy sięgający po ten tytuł.

Rafał Jarkiewicz