Skarb Kibica - Liga Wiatrów IX - Tsunami

TSUNAMI

Ósmy sezon, cztery Finały, dwa Mistrzostwa, bilans 31-25

Odeszli:
Sebastian Mikołajczyk (C), Krzysztof Krysik (C), Daniel Rudnicki (G), Piotr Igiehon (G), Mateusz Dobosz (Coach)

Przyszli:
Jakub Święs (F/C), Mateusz Mroczek (F), Mateusz Machowski (F), Witold Zygierewicz (Coach)

Skład:

Potencjalna pierwsza piątka:
PG – Eryk Wyszyński
SG – Marcin Kuk
SF - Kacper Leśnikowski
SF – Phillip Fischer
C – Jakub Święs

 

Statystyki drużynowe:
55,5 punktów, 39,8 zbiórek, 9,8 asyst, 11,5 przechwytów, 2,8 bloków

 

Ciekawostki:
- Eryk Wyszyński czekał do ostatniej chwili z podjęciem decyzji odnośnie swojego ostatniego sezonu w LW: czy wracać do Tsunami czy sprawdzić się na drafcie.
- Mateusz Mroczek powrócił do zespołu, w którym grał podczas siódmego sezonu LW.
- Phillip Fischer w czasie trzeciej kolejki poprzedniego sezonu rozegrał mecz na poziomie 30+ punktów oraz 10+ zbiórek jako dwunasty gracz w historii.

Nowy trener, nowe wyzwania, można powiedzieć nowy początek, nawet po mimo tego, że aż ósemka zawodników przedłużyła swoje kontrakty. Na pierwszy rzut oka, dobudowywanie nowych elementów wyglądało bardzo podobnie do poprzednich edycji, czyli otoczyć rozgrywającego Eryka Wyszyńskiego grupą solidnych, sprawnych skrzydłowych, potrafiących zagrać pod koszem i na półdystansie. Jak to będzie wyglądało w praktyce, przekonamy się już niedługo, ale założenie, że poprzedni model średnio się sprawdzał, trener Witold prawdopodobnie będzie chciał użyć kilku nieszablonowych rozwiązań. W końcu z trzecim pickiem przyszedł Jakub Święs, który może i jest rozmiarów centra, ale poza świetną grą tyłem do kosza ma również smykałkę do rzutów i podań. Dobra kondycja również będzie wymagana w ekipie Tsunami.

Rafał Jarkiewicz