Skarb Kibica - Liga Wiatrów IX - Tornado

TORNADO

Trzeci sezon, bilans 2-13

Odeszli:

Krzysztof Ćwik (F), Marcin Piskorski (F), Kacper Kwasiborski (G), Hubert Ćwiek (F), Patryk Barański (G)

Przyszli:

Jakub Skalski (F), Michael Wałukanis (C), Jan Kempa (F), Filip Stopiński (G)

Skład:

Potencjalna pierwsza piątka:
PG – Aleksander Balabanov
SG – Jędrzej Łuczak
SF – Kacper Mościcki
PF – Jakub Skalski
C - Michael Wałukanis

Statystyki drużynowe:
50,2 punktów, 44,8 zbiórek, 9,0 asyst, 11,2 przechwytów, 3,8 bloków

Ciekawostki:
- Tornado wróciło do gry po siedmiu sezonach oczekiwania. Co prawda w obecnej drużynie nie ma nikogo, kto grałby również w sezonie pierwszym, ale trenerem jest Olek Kajka, który pamięta potyczki z Tornado w 2011, kiedy sam grał w barwach Sztormu.
- Oryginalnie Tornado miało zielone koszulki z żółtymi napisami, jednak dłuższy stażem Monsun przejął główną barwę klubową i trzeba było zamienić kolory w logo.
- Krzysztof Ćwik był zawodnikiem mieszkającym najdalej od hali spośród wszystkich graczy LW. Skrzydłowy Tornada w dzień meczu robił łącznie 260km.

Tornado przeszło solidną przebudowę, można powiedzieć, że z grubsza na pozycjach liderów. Krzysiek Ćwik opuścił ligę ze względów personalnych, ale w zamian zespół otrzymał dwóch podkoszowych z krwi i kości. Kuba Skalski i Michael Wałukanis, bo o nich mowa, powinni zdominować wszelkie punkty z pomalowanego, zbiórki czy „defensive stops”. A technika również stoi u nich na wysokim poziomie, toteż nie powinniśmy się dziwić jeśli nagle zaczną seryjnie trafiać z dalszych odległości. Żeby awansować do półfinałów, powyższa dwójka musi zgrać się z silnym duo drugoroczniaków Mościcki – Balabanov. Płynny ruch piłki po obwodzie i jednoczesne szukanie kogoś ścinającego pod kosz będzie dobrym pomysłem, żeby wybić z rytmu niejedną poukładaną obronę ligową. Niektórzy już stawiają na „duży” bądź „przełomowy” sezon Żółtych.

Rafał Jarkiewicz