Skarb Kibica - Liga Wiatrów IX - Sztorm

SZTORM

Ósmy sezon, jeden Finał, bilans 32-24
 

Odeszli:
Aleksander Burlak (G), Daniel Vuong (G), Dawid Hoang (G)
 

Przyszli:
Michał Szymański (G), Wojciech Czarnota (G)
 

Skład:

Potencjalna pierwsza piątka:
PG – Michał Stokowski
SG – Daniel Przyżecki
SF – Mateusz Czerniakowski
PF – Jamil Ramirez
C – Kacper Goldstein

Statystyki drużynowe:
70,6 punktów, 46,0 zbiórek, 12,4 asyst, 16,7 przechwytów, 2,4 bloków

Ciekawostki:
- Sztorm to jedyny zespół, który posiada dodatni bilans w bezpośrednich pojedynkach z podwójnymi mistrzami Monsunem: 5-4.
- Pierwszy raz od pierwszego sezonu Sztorm (wtedy Aleksander Kajka i Wojciech Olesiński) załapał się na dwóch zawodników w All LW 1st Team: Jamil Ramirez oraz Michał Stokowski.
- Rookie of the Year Michał Stokowski w minionych rozgrywkach zanotował piąte w historii LW triple-double: 17pkt, 14reb, 12ast. To 12 asyst w meczu z Tsunami stanowi wyrównanie rekordu LW należącego do Antka Pytla.

Kolejna szansa na coś więcej niż tylko awans do play-offs, aczkolwiek fakt stuprocentowej obecności w potyczkach półfinałowych jest na swój sposób imponujący. Pierwsza piątka została praktycznie niezmieniona, toteż zgranie Niebieskich powinno być mocnym atutem. Michał Stokowski będzie tylko lepszy, szczególnie że lepiej poznał się z kolegami z drużyny i dzięki temu jego i tak wysoka średnia asyst powinna wzrosnąć. Jamil Ramirez to zawsze groźna opcja ofensywna, stała i wysoka ilość punktów oraz zbiórek w każdym meczu będzie raczej rutyną. Dodatkowa motywacja powinna przyjść do Kacpra Goldsteina, który jest liderem ligi pod względem rozegranym spotkań – 63 – chociaż nikt na tacy pierścieni nie podaje, można powiedzieć, że takiemu weteranowi wręcz się należy. Cała drużyna będzie przygotowywana głównie pod kątem agresywnego grania w obronie, bo to bardzo uniwersalny, ale jednocześnie skuteczny klucz do wygrywania ważnych meczów – a że sezon regularny liczy ich sobie 6, nie  można pozwolić sobie na rozluźnienie.

Rafał Jarkiewicz