Skarb Kibica - Liga Wiatrów IX - Monsun

MONSUN

Ósmy sezon, dwa Finały, dwa Mistrzostwa, bilans 35-19

 

Odeszli:
Daniel Michrowski (G)

 

Przyszli:
brak picków w drafcie

 

Skład:

Potencjalna pierwsza piątka:
PG – Mateusz Szpakowski
SG – Adrian Ducek
SF – Tomasz Czerniakowski
PF – Rafał Draganowski
C – Patryk Tyburski

Statystyki drużynowe:
74,5 punktów, 47,3 zbiórek, 10,9 asyst, 12,8 przechwytów, 6,1 bloków

Ciekawostki:
- Tomek Czerniakowski w ósmym sezonie jako pierwszy w historii przekroczył barierę 1000 punktów. Obecnie zajmuje on pierwsze miejsca na listach All-time w punktach (1069), zbiórkach (573), blokach (184) i double-doubles (32) oraz trzecie miejsca na listach All-time w przechwytach (129) i trójkach (53).
- 35 zwycięstw Monsunu jest równoznaczne z 35 zwycięstwami trenera Michała Górnego. To najwięcej „W” spośród wszystkich trenerów LW.
- Monsun jest obecnie na 8 meczowej serii zwycięstw – najdłuższej aktywnej spośród wszystkich lig Warsaw Basketball.

Monsun znowu trzyma sztamę. Pierwszy raz w Lidze Wiatrów zdarzyło się, żeby drużyna nie musiała dobierać nikogo na drafcie. A ich zadanie? Cóż, chyba wszyscy się domyślają – mistrzostwo było spektakularne, back-2-back to wyższy poziom, ale 3-peatem jeszcze wyraźniej zapisaliby się na kartach historii. Motywacja powinna być tym bardziej większa, że nawet mimo najszczerszych chęci, po wakacjach czeka ich przebudowa, ponieważ ze względu na wiek kariery skończą: Tomek Czerniakowski, Patryk Tyburski, Rafał Draganowski, Adrian Ducek i Mateusz Bazydło. Żeby w dziewiątej, na papierze bardzo mocnej edycji, zacząć wygrywać, trzeba będzie dołożyć nieco ofensywnych atutów, a obronę przynajmniej utrzymać na poziomie tej z minionych play-offs. O to pierwsze powinni zatroszczyć się Mateusz Szpakowski, Filip Nowociński oraz Tomasz Gajewicz, a rozwiązania defensywne spokojnie można powierzyć TC9.

Rafał Jarkiewicz