Skarb Kibica - Liga Wiatrów IX - Halny

HALNY

Ósmy sezon, trzy Finały, bilans 27-26

 

Odeszli:
Krzysztof Gondek (C), Patryk Milewski (F)

Przyszli:
Aleksander Szostak (F)

Skład:

Potencjalna pierwsza piątka:
PG - Jakub Pendrakowski
SG – Marcin Korcz
SF – Marcin Pruszczyk
PF – Aleksander Szostak
C – Maciej Cieślak

Statystyki drużynowe:
61,5 punktów, 44,2 zbiórek, 9,3 asyst, 12,8 przechwytów, 4,8 bloków

Ciekawostki:
- Marcin Korcz przez kontuzję pleców w poprzedniej edycji przerwał serię 3 sezonów z rzędu kończonych w All LW Defensive Team.
- Halny jest posiadaczem rekordu indywidualnego z „najdłuższą brodą” – 15 przechwytów Mateusza Dobosza w drugim sezonie LW.
- Bartosz „Łokieć” Łukiewicz w poprzednim sezonie przerwał swoją „serię Iron Mana” – 41 rozegranych spotkań bez pauzy.

Chemia Halnego ciągle ma się dobrze. Zgrany zespół po raz kolejny wejdzie na parkiet i spróbuje przekonać każdego przeciwnika po kolei, że zbilansowany atak w koszykówce jest najlepszym rozwiązaniem. Nie ma miejsca na gwiazdy, każdy musi dołożyć swoją cegiełkę w ataku, a powiększyć średnią punktową z poprzednich rozgrywek powinien nowy nabytek – piąty pick draftu Aleksander Szostak, który równie szybko jak w strategię zespołu powinien wpasować się w lokalną atmosferę. Jakub Pendrakowski będzie miał kolejny cel podań, który z łatwością powinien nabić mu kilka dodatkowych asyst. Inna kluczowa zmiana to powrót do gry Marcina Korcza, który kończy aktualnie proces rehabilitacji po urazie pleców. Jego twarda defensywa na obwodzie oraz Maćka Cieślaka pod koszem może okazać się złotym środkiem drogi wiodącej do play-offs. Dodatkowa motywacja powinna też pobudzić do jeszcze lepszej gry Kacpra Gadomskiego – najlepszego zbierającego ligi poniżej 180cm wzrostu - dla którego będzie to ostatni sezon w LW.

Rafał Jarkiewicz