Garść Statystyk - LW11 Play-offs

- Tornado pierwszy raz awansowało do fazy rozgrywek pozasezonowych (w 4 sezonie) i na dzień dobry zaliczyli pierwsze zwycięstwo. Póki co bilans 1-0.

- Sztorm wygrywając z Monsunem zaliczył swoje zwycięstwo numer 44 w historii LW. Zrównał się tym samym z Zielonymi na pierwszym miejscu w tabeli wszechczasów.

- Jamil Ramirez zdobył już 880 punktów i tym samym wyprzedził Pawła Fica (866) na LW All-time Scoring List. Do pierwszego Tomasza Czerniakowskiego brakuje 418 oczek. Natomiast na liście przechwytów lider Sztormu właśnie wskoczył na absolutne podium (168 stl), zrzucając z niego Mateusza Dobosza (165 stl).

- Erwin Nkounkou jako 29. zawodnik Ligi Wiatrów dobił do granicy 50 rozdanych asyst.

- Aleksander Balabanov to 14. gracz, któremu udało się przechwycić 80 piłek.

- 116 asyst Bruno Jaworskiego przesuwa go na ex aequo czwarte miejsce na liście asystentów wszechczasów. Tyle samo kończących podań posiada Hall of Famer klasy 93’, dwukrotny mistrz i jednokrotny MVP Marek Ballaun.

- Jan Szymański i jego 40 trafionych trójek zajmują obecnie 9. miejsce na liście snajperów dystansowych.

- Mateusza Woźniaka 12 punktów i 15 zbiórek w meczu z Tornado, stanowi dziesiąte skompletowane double-double w 13 meczach Ligi Wiatrów. Center Tajfunu to ósma osoba, która osiągnęła double figures w ilości double-doubles.

 

Rafał Jarkiewicz