Dzień Dobry Liga Wiatrów 6

Dzień Dobry Liga Wiatrów (07.03.2015)

MVP Dnia: Adrian Leszczyński. Co tu dużo pisać – 54 punkty, 12 zbiorek, 7 asyst i 3 przechwyty to najlepszy eval w historii Ligi Wiatrów. Do tego dochodzi wygrana wyrwana w czwartej kwarcie nad byłą drużyną Adriana – Sztormem – i wywalczenie z nowo powstałym Cyklonem bilansu 5-1. Pytanie tylko teraz co bardziej interesuje Adriana: przebieg głosowania na MVP ligi czy trening przed zbliżającym się półfinałem z Huraganem.

Rookie Dnia: Szymon Petruczynik. Ostatni mecz LW8 w wykonaniu Szymona dał nam rekord punktowy wśród pierwszoroczniaków tego sezonu – 35, a nie zapominajmy, że już Michał Stokowski dwa razy wrzucił do swojego box scoru po 32, więc pobicie tego było wyzwaniem. Do tego dochodzi ciut poniżej 50% skuteczność z gry i uzupełniona każda inna kategoria statystyczna. Szymon zakończył sezon regularny jako trzeci strzelec LW, tylko za Adrianem Leszczyńskim i Tomkiem Czerniakowskim. Jednak czy to wystarczy, żeby wyrwać pierwszoroczniakowi Sztormu nagrodę Rookie of the Year?

Akcja Dnia: Po raz pierwszy w Lidze Wiatrów, wpadł rzut z poza połowy boiska, który zmieścił się w czasie. A komu się to udało? „To musiał być Szpak.” – powiedział Mikołaj Ogonowski, oglądający ten mecz z trybun, oczywiście kiedy już wszyscy zdążyli opanować swoją radość. Obejrzyjmy to raz jeszcze:

http://youtu.be/3HlZHOfKiTo?t=2m

Blooper Dnia: Nie przekażę dokładnej informacji na temat autora danego bloopera, ale wszyscy obserwatorzy spotkania Huragan – Tsunami, dobrze wiedzą o kogo chodzi. Pan Podróżnik, bo tak można określić tego zawodnika, dwie akcje z rzędu zrobił wręcz zabawny błąd kroków. Sekwencja wyglądała jak efekt braku koncentracji.

Liczba Dnia: 1000. Mamy to! W końcu została przekroczona bariera tysiąca punktów w wykonaniu jednego zawodnika. I chyba nikogo nie zdziwi fakt, iż tym zawodnikiem stał się Tomasz Czerniakowski. Jego dokładny dorobek to 1002 punkty, a zadecydowały o tym trafienia w ostatniej minucie meczu z Tajfunem. Tomek dokonał tego w 43 meczach, wszystkie w koszulce Monsunu (średnia 23,3pkt), a jego pula to 4,37% punktów zdobytych przez całą ligę od pierwszego sezonu.

Notki:

- DRAFT DO DZIEWIĄTEGO SEZONU LIGI WIATRÓW PLANOWANY JEST NA 18 KWIETNIA 2015!

- Przegrana Sztormu i wygrana Monsunu dała Zielonym czwarty z rzędu wygrany sezon regularny.

- Trener Kornel Tański wygrywając po raz 13, wyprzedził na liście trenerów LW All-time Rafała Jucia i zajmuje obecnie 4. miejsce.

- Trener Marcin Waśkiewicz wypracował bilans 9-5 i dzięki niemu zajmuje 6. miejsce na tej samej liście. Wyprzedził Mateusza Dobrowolskiego i Marka Popiołka.

- Tomek Czerniakowski poza tym, że dobił do 1000 punktów, zaliczył 30 double-double, a dodatkowo wyprzedził na liście przechwytów Pawła Fica (117). Sam ma ich 122.

- Rafał Draganowski (315pkt) swoim career-high’em w meczu z Tajfunem – 23 punkty – wyprzedził na liście All-time scoring Tomka Daaba (294), Wojtka Olesińskiego (307) i Krzyśka Szemietę (312). Obecnie dwudziesta lokata.

- Eryk Wyszyński rozdając 4 asysty przeciwko Huraganowi, wyprzedził na liście asystentów Michała Kuratowskiego (111) oraz zajmuje obecnie ex aequo z Mateuszem Doboszem (115) czwarte miejsce.

- Patryk Tyburski jako 14. w historii LW dobił do 200 zebranych piłek z tablic.

- Jakub Pendrakowski o 10 punktów przebił swój poprzedni career-high – teraz to 27 oczek. Pendrak stał się 33. graczem LW przekraczającym 200 punktów w karierze. 32. graczem, który tego dokonał był Mateusz Czerniakowski mecz wcześniej.

- Tydzień temu Huragan zwycięstwem nad Sztormem przerwał ich serię 7 zwycięstw pomiędzy tymi dwoma zespołami.

- Liderzy na koniec sezonu regularnego LW8: Punkty – Tomek Czerniakowski (186 – średnia 31,0), Asysty – Michał Stokowski (38 – średnia 6,3), Zbiórki – Tomek Czerniakowski (86 – średnia 14,3), Przechwyty – Michał Stokowski (28 – średnia 4,7), Trójki – Krzysztof Ćwik (12, średnia 2,0, 30% skuteczności).