Dzień Dobry Liga Wiatrów 14-1

MVP Dnia: Jakub Zimny. Pierwsze miejsce w MVP Race zapewniła centrowi Tornado linijka statysyczna 12 punktów, 18 zbiórek, 4 asysty, 2 przechwyty. Jego drużyna pokonała Sztorm 66:54, mimo 10-punktowej straty na początku czwartej kwarty. Tym występem Kuba zyskał rzeszę fanów, którzy z chęcią wydraftowali go w Lidze Fantasy. Pytanie czym im się odpłaci w późniejszej fazie rozgrywek?

 

Dogrywka Dnia: Opening day i już dogrywka.

Halny i Tajfun to zespoły, które uznały że 60 minut gry w pierwszej kolejce, ale zarazem ostatniej przed przerwą świąteczną to za mało i zafundowali sobie dodatkowe dwie.

Dogrywka okazała się szczęśliwa dla Halnego, głównie za sprawą trójki Marcina Pruszczyka – jednej z jego trzech w meczu, co daje mu pozycję lidera na starcie sezonu. Team-high 18 punktów zaliczył Janek Kajkowski, a Karol Senator (pierwszy sezon w Halnym) i Olo Lisewski (drugi sezon w Halnym) dołożyli po solidne 12 oczek.

Z kolei po Pomarańczowej stronie „Duży” występ zaliczył Maciej Domański – zarówno 20 punktów jak i 12 zbiórek to drugie najlepsze wyniki aktualnego sezonu. Szymon Petruczynik rozdał career-high 7 asyst, ale również trafił trójkę na kilkadziesiąt sekund do końca, bez której nie byłoby dogrywki.

 

Zmiana w Box Score Dnia: Przebieg meczu zobrazowany wysokością przewagi w funkcji czasu - został na razie umieszczony na próbę we wszystkich 4 meczach z Opening Day LW14. Zobaczymy czy się przyjmie:

 

All-Time Scoring Movement Dnia: 

Jakub Święs ma już na swoim koncie 880 punktów (18 na otwarcie sezonu przeciwko Cyklonowi), a to znaczy, że wskoczył na najniższy stopień podium All-time, spychając z niego Pawła Fica (866)

Wyżej są już tylko Jamil Ramirez (1045) oraz Tomasz Czerniakowski (1298)

 

Notki:

Jan Kajkowski przekroczył granicę 100 przechwytów 
Marcin Pruszczyk przekroczył granicę 100 asyst 
Daniel Przyżecki przekroczył granicę 500 punktów 
Michał Szymański przekroczył granicę 100 asyst 
Filip Nowociński przekroczył granicę 200 zbiórek 
Maciek Cieślak przekroczył granicę 300 punktów 50 bloków 
Ignacy Adamczyk przekroczył granicę 50 asyst 
Axel Olesiewicz przekroczył granicę 50 asyst 
Maciek Domański przekroczył granicę 200 punktów oraz 25 bloków 

 

Rafał Jarkiewicz