Dzień Dobry Liga Wiatrów 13-1

MVP Dnia: Axel Olesiewicz – 35 punktów to jego career-high w meczach sezonu zasadniczego. Zwycięstwo nad Monsunem nie było by możliwe, gdyby nie jego forma, szczególnie zza łuku. 6 trójek które trafił jeszcze niedawno dałoby rekord Ligi Wiatrów, teraz jednak poprzeczka ustawiona jest wyżej… a zrobił to sam Axel w poprzednim sezonie. Szkoda by było, gdyby plotki mówiące o tym, że rozgrywający Huraganu nie będzie mógł regularnie przychodzić na mecze, były prawdą.

Rookie(s) Dnia: Jeremi Kosiński – pierwszoroczniak Tsunami wyszedł na parkiet bez żadnych kompleksów i od razu zaczął dostarczać punkty dla swojej drużyny. 17 oczek przy 54% skuteczności z czego 15 już w pierwszej połowie. Wygląda na to, że trener Aleksander znalazł świetnie uzupełnienie na obwód obok Daniela Hornowskiego oraz braci Rodowicz. Druga kwarta może być zabójcza.

Lucas Gabrovic – Cyklon przeżył największą przebudowę tego off-season. Jest tu pierwszy pick Michał Ścibiorek, wrócił Bartek Kitliński, piłkę do rozgrywania dostał Kacper Szymczak, no i jest też młoda strzelba z Texasu Lucas Gabrovic. 9/10 z gry i 21 punktów w pierwszym meczu w Lidze Wiatrów. Ciężko będzie utrzymać 90% przez resztę sezonu, ale średnia na poziomie 15+pkt/mecz jest jak najbardziej osiągalna.

Finał Dnia: Halny wraca do gry po 3 kolejnych mistrzowskich sezonach. W pierwszej kolejce pojedynkowali się ze swoim rywalem z 2 z 3 poprzednich Finałów – Tajfunem. Składy się zmieniają, a rezultat ciągle taki sam – Lokani wygrywają. Inny trener – to pierwsze oficjalne zwycięstwo dla Jakuba Pendrakowskiego jak Head Coacha. Podział rzutowy – cała 12(!) była aktywna w ofensywie, oddawali rzuty i pomagali kreować się kolegom. Liderem punktowym był Janek Kajkowski (19), ale nie było to jedyne double figures tego spotkania: rookie Olo Lisewski 12, Adrian Roliński 11, Marcin Pruszczyk 11.

Notki:

- Daniel Borzuchowski rozegrał 50 spotkać w LW.

- Natomiast Kuba Czajkowski ma na liczniku już 60!

- Patryk Baranowski już czwarty All-time w blokach (49).

- Marcin Pruszczyk ma na swoim koncie już ćwierć tysiąca zbiórek (dokładnie 253)

- Bartosz Kitliński to kolejny zawodnik z 50 asystami.

- Natomiast Artur Saczuk jest oczko wyżej, ponieważ dorobił się 80 kończących podań.

- Mateusz Czerniakowski osiągnął magiczne 100 przechwytów w Lidze Wiatrów - jako 9. w historii.

- Mateusz Woźniak i Axel Olesiewicz dobili i przekroczyli próg 200 punktów.

 

Rafał Jarkiewicz